Blog

Schody z kamienia naturalnego

Kamień naturalny jest wykorzystywany w budownictwie od starożytności. Jego trwałość oraz elegancki wygląd sprawiają, że aranżacja wnętrza bądź elewacji z udziałem marmuru, granitu czy trawertynu coraz częściej spotykana jest nie tylko w obiektach użyteczności publicznej, lecz także w prywatnych domach jednorodzinnych (niekoniecznie luksusowych rezydencjach). Schody z kamienia naturalnego mogą stanowić funkcjonalną ozdobę wejścia do budynku, to jednak nie ich jedyna funkcja. O tym, jak dopasować schody z kamienia naturalnego na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń piszemy poniżej.

 

Kamień naturalny - różnorodność struktur i odcieni

 

Kamień naturalny

Niezwykle szerokie zastosowanie kamienia naturalnego znane jest już od starożytności. Trwałe, a przy tym odznaczające się ponadczasową elegancją materiały kojarzone są głównie z wnętrzami kuchennymi czy łazienkowymi. Należy jednak pamiętać, że nie każdy kamień naturalny ma takie samo przeznaczenie. Kwestia użytkowania oraz konserwacji odgrywa szczególną rolę w przypadku łazienek. Tutaj warto kierować się zarówno względami praktycznymi, jak i rodzajem lokalu. Jak zaaranżować łazienkę w kamieniu w mieszkaniu, a jak w domu jednorodzinnym? Poniższy tekst pozwoli choć trochę rozwiać wątpliwości.

 

Jaki kamień naturalny wybrać w zależności od zastosowania?

Własny ogród, niezależnie od rozmiarów może być idealnym miejscem do relaksu czy spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Kluczowe jest jednak odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni. Obecnie nie tyle brak alternatyw jest problemem, ale właśnie ich nadmiar. Elementy architektury ogrodowej są niezwykle zróżnicowane. Warto zwrócić uwagę na jakość wykorzystanych materiałów. Dotyczy to zwłaszcza takich wzbogacających przestrzeń obiektów, jak przydomowy basen. Dawniej taka instalacja była luksusem dostępnym dla nielicznych, stopniowo jednak trend ten ulega odwróceniu. Basen z kamienia naturalnego to propozycja idealna dla wszystkich ceniących trwałość i estetyczne walory konstrukcji.

Na jakie materiały najlepiej się zdecydować?

RZEŹBA W OGRODZIE – WYRAZ ZŁEGO SMAKU CZY DOBREGO GUSTU

Jeżeli kuchnia jest sercem domu, to ogród otaczający rezydencję czy nawet skromniejszy dom jest jego duszą. Posiadanie ogrodu otwiera przed jego właścicielami nowe możliwości. Stanowczo nie przywodzi już na myśl jedynie obowiązków związanych z utrzymywaniem alejek i roślinności w estetycznym stanie. Zaprojektowanie swojej wymarzonej oazy zieleni zyskało w ostatnich latach wręcz priorytetowe znaczenie. Ale wybór stylu oraz rodzaju roślinności to nie wszystko.

Klasycznie czy nowocześnie - marmurowy kominek w wielu odsłonach.

W jaki sposób najlepiej wprowadzić do wnętrza salonu element luksusu? Istnieje kilka możliwości, takich jak wykorzystanie kosztownych obrazów, rzeźb, zdobionych mebli, zwiększenie ilości bibelotów, zawieszenie kryształowego żyrandola. Wszystkie te działania nie przywodzą jednak na myśl komfortu ani funkcjonalności. Inaczej jest w przypadku marmurowych schodów czy kominka...Kominek taki może stanowić nie tylko ozdobę eleganckiego salonu, ale też zapewnić atmosferę ciepła, gościnności - a więc tego, czego oczekuje się od pomieszczenia, które jest wizytówką domu również w oczach gości.

Niewielka lecz elegancka łazienka w kamieniu naturalnym

Posiadanie własnego mieszkania czy domu dla wielu osób wciąż znajduje się w sferze marzeń. Ilość nowych lokali oddawanych pod klucz co prawda systematycznie wzrasta, lecz rosną również koszty zakupu metra kwadratowego powierzchni. Oznacza to, że często ambicje dotyczące metrażu naszej łazienki trzeba ograniczać. Często kosztem komfortu czy możliwości aranżacyjnych. Nie musi tak jednak być - współczesne rozwiązania wnętrzarskie, dostępne na rynku budowlanym najwyższej jakości materiały pozwalają na stworzenie kompaktowej, lecz wysmakowanej przestrzeni łazienkowej..

Luksusowe kuchnie z granitu/marmuru

Nawet obecnie, gdy rytm dnia jest determinowany przez pracę i liczne zajęcia kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym mieszkaniu, niezależnie od tego, jaki charakter mają relacje pomiędzy zamieszkującymi lokal osobami. Ważne, by stworzyć w tym pomieszczeniu przestrzeń przyjazną dla użytkowników, ale jednocześnie - spełniającą najwyższe standardy. Niezbędne są eleganckie materiały wysokiej jakości - na przykład blaty granitowe bądź marmurowe czy inne elementy z kamienia naturalnego.

Kamień naturalny a aranżacja balkonu / tarasu

Urządzanie tarasu oraz ogrodu stanowi nie lada wyzwanie - zarówno pod względem wyboru materiałów, oszacowania kosztów projektu, jak i jego terminowej realizacji. Jednakże by cieszyć się relaksem w domowym zaciszu wcale nie trzeba mieszkać w willi. Również mieszkanie w kamienicy czy bloku stwarza możliwość zaaranżowania przestrzeni na zewnątrz. Pięknie utrzymany balkon czy weranda zdecydowanie czynią bardziej komfortowym codzienne funkcjonowanie. Podpowiadamy, jak wykorzystać do wykończenia tego typu elementów kamień naturalny.

Pielęgnacja naturalnego kamienia.

Kamień naturalny ma szerokie zastosowanie zarówno w aranżowaniu zewnętrznych elementów architektury, uzupełnianiu kompozycji w ogrodzie, jak i w tworzeniu wyrafinowanego, eleganckiego stylu we wnętrzu domu, mieszkania czy budynku użyteczności publicznej. Materiały z marmuru, granitu czy trawertynu są doceniane ze względu na swoje walory estetyczne oraz trwałość. Kluczową kwestią jest jednak nie tylko dopasowanie odpowiedniego surowca, lecz także jego właściwa pielęgnacja.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja kamienia naturalnego?

Schody z marmuru czy granitu? Czy wystrój wnętrza ma znaczenie?

Wykańczanie wymarzonego domu czy mieszkania - niezależnie od jego metrażu - to zawsze pewne logistyczne, ale i stylistyczne wyzwanie. Pozornie łatwe decyzje mogą w ostatniej chwili stać się kością niezgody między domownikami. Decydując się na schody z kamienia naturalnego warto wziąć jednak pod uwagę przede wszystkim kwestie praktyczne. Czy lepszym wyborem pozostaje marmur czy też granit i od czego to zależy? Krótkie streszczenie problematyki poniżej.

Podkład schodów tworzony jest oczywiście ze znacznie trwalszego materiału, niż płyta. Na ogół wybierany jest beton, czy to do konstrukcji wewnętrznych czy zewnętrznych. Kluczowym momentem pozostaje jednak położenie płyt z kamienia naturalnego. Celem tego zabiegu jest nie tylko zapewnienie estetycznego wyglądu, ale również zwiększenie trwałości całej instalacji.

Pages

Copyright © 2017 J.P. Pilch | Blog | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: