Wykorzystanie kamienia naturalnego przy projektowaniu wnętrza łazienki

Zwykło się mówić, iż kuchnia to serce domu. Jednakże przy projektowaniu wymarzonej przestrzeni, w której będziemy spędzać czas nie tylko my, ale i bliskie nam osoby nie należy lekceważyć żadnego pomieszczenia. Dbałość o detale jest wskazana także przy projektowaniu łazienki. Miejsca, które powinna cechować nie tylko funkcjonalność, ale również wykorzystanie wysokiej jakości materiałów. Te dwa wymagania z łatwością można spełnić, decydując się na zakup ekskluzywnych produktów z kamienia naturalnego. Na co zwracać szczególną uwagę ?

 

Trwałość, elegancja – opłacalna inwestycja w luksus
Projekt łazienki naszych marzeń wymaga gruntownego przemyślenia. Warto już na jednym z pierwszych etapów zdecydować się na rodzaj materiałów. Kamienie naturalne, takie jak granit, marmur czy trawertyn oferowane przez firmę JP Pilch to doskonały wybór z kilku powodów. Przede wszystkim gwarantują one trwałość oraz elegancki wygląd. Ponieważ wnętrze łazienkowe charakteryzuje się wysokim działaniem wilgoci oraz zmiennymi temperaturami dobrze, by podłoga i ściany opierały się działaniu pary wodnej.

 

Należy jednak pamiętać o tym, by odpowiednio wykorzystać cechy poszczególnych rodzajów kamienia naturalnego. I tak marmurowe płyty sprawdzają się zarówno na ścianach, jak i na posadzce, dodatkowo jednak stanowią doskonały surowiec na umywalki do zabudowy, wanny, umywalki wolnostojące czy zabudowane kabiny prysznicowe. Dostępne są również brodziki wykonane z tego materiału. Wszystko zależy od tego, czy nasz koncept wystroju wnętrza nosi znamiona nowoczesnego i minimalistycznego, czy przeciwnie - bliższe są nam style bardziej dekoracyjne. W tym ostatnim przypadku można rozważyć także ozdobienie marmuru złotymi wstawkami, bądź też innymi kamieniami naturalnymi - półszlachetnymi. Prawdziwym hitem pozostaje możliwość wykorzystania onyksu - szczególnie, że właściwie podświetlony pozwala uzyskać niezwykłą grę świateł w pomieszczeniu.

 

Kamienne posadzki mogą być wykonane również z granitu. Granit ten charakteryzuje się wysoką trwałością - w sklepie firmy JP Pilch można wybierać nie tylko spośród dziesiątek odcieni płyt, ale też odmiennych faktur surowca. Granit może być polerowany, co nadaje mu bardziej eleganckiego wyglądu. Trawertyn natomiast najlepiej wykorzystać do wykończenia poszczególnych elementów, takich jak ściany, marmurowy blat z wmurowaną umywalką czy półki - interesującą fakturę kamień ten zawdzięcza wypełniającej jego wnętrze żywicy. Po raz kolejny wiele zależy od oczekiwanego efektu wnętrzarskiego. Z pewnością jednak problemem nie powinien być wybór odpowiedniego odcienia, faktury czy wzoru - tych w ofercie przedsiębiorstwa jest aż nadto. Dodatkowo, co niezwykle przydatne na etapie projektowania, każdą z próbek można obejrzeć osobiście, przekonując się o jej wysokiej jakości oraz walorach estetycznych.

Copyright © 2017 J.P. Pilch | Blog | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: