Klasycznie czy nowocześnie - marmurowy kominek w wielu odsłonach.

W jaki sposób najlepiej wprowadzić do wnętrza salonu element luksusu? Istnieje kilka możliwości, takich jak wykorzystanie kosztownych obrazów, rzeźb, zdobionych mebli, zwiększenie ilości bibelotów, zawieszenie kryształowego żyrandola. Wszystkie te działania nie przywodzą jednak na myśl komfortu ani funkcjonalności. Inaczej jest w przypadku marmurowych schodów czy kominka...Kominek taki może stanowić nie tylko ozdobę eleganckiego salonu, ale też zapewnić atmosferę ciepła, gościnności - a więc tego, czego oczekuje się od pomieszczenia, które jest wizytówką domu również w oczach gości.

Eleganckie i trwałe "ognisko domowe"
Kominek jako element wystroju kojarzy się z solidnością. Materiałem, który oddaje tę cechę w pełni z pewnością jest kamień naturalny. Jego najelegantszą postać stanowi natomiast marmur. Imponujący wygląd i struktura płyt to jednak nie wszystko - marmur nadaje się idealnie na obudowę kominka również z innych powodów. Przede wszystkim obudowa paleniska wykonana z marmuru jest odporna na wysokie temperatury. Marmur świetnie akumuluje ciepło, ale jest niepalny i zachowuje estetyczny wygląd, gdyż nie odbarwia się. Twardość i trwałość tego kamienia naturalnego nie wykluczają prócz tego podatności na obróbkę.

Solidna inwestycja w wystrój wnętrza
Decydując się na zakup marmurowej obudowy możemy mieć pewność, że zostanie ona dopasowana do indywidualnego charakteru każdego wnętrza - od minimalistycznych i nowoczesnych form, bo bardziej ozdobne, wręcz barokowe projekty. W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie również wzbogacenie podstawowej formy o inkrustacje, na przykład z onyksu bądź innych kamieni półszlachetnych doskonale komponujących się z marmurową elegancją.

Kolejną istotną informację stanowi to, że trwałość marmuru w znacznym stopniu zależy od umiejętnej konserwacji. Dzięki stosowaniu odpowiednich preparatów do impregnacji zyskamy gwarancję, że kominek będzie cieszył oko i zapewniał ciepło - tak w przenośni, jak i w dosłownym znaczeniu - przez wiele lat. Kominek marmurowy to eleganckie zwieńczenie salonu lub sypialni - obecnie rzadko stosuje się kominki tradycyjne, ponieważ elektryczne są znacznie wygodniejsze w użyciu. Dzięki obudowie z wysokiej jakości kamienia naturalnego kominki nie tracą jednak nic ze swojego ozdobnego charakteru. Oczywiście, zakup marmurowej obudowy wiąże się z wyższym kosztem, jednakże sama konserwacja czy czyszczenie nie wymagają znacznych nakładów.

Copyright © 2017 J.P. Pilch | Blog | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: