Kamienne wnętrze – elegancja i funkcjonalność

Projektując funkcjonalne wnętrze warto zwrócić uwagę na to, by wykorzystywane materiały były solidne i najwyższej jakości. Takie właściwości charakteryzują kamienie naturalne - m.in. marmur i granit, które oferuje firma J.P. Pilch. Surowce te nie są zarezerwowane jedynie dla określonych pomieszczeń, jak kuchnia czy łazienka, ewentualnie hall.

Wybór właściwego materiału
Istotnym jest, by już na etapie projektowania określić rolę, jaką ma pełnić kamień we wnętrzu. W przypadku posadzek, schodów czy kominków doskonale sprawdzą się właśnie marmur czy granit. Osobną kwestią jest jednak dobranie płyt o fakturze odpowiadającej stylistyce pomieszczenia oraz posiadających odpowiednią grubość.

Kamień naturalny bardzo dobrze akumuluje ciepło (niska rozszerzalność cieplna), szczególnie w przypadku ogrzewania podłogowego. Odpowiednia izolacja pozwala zaoszczędzić więc energię. Kamienne elementy mogą stworzyć niezwykle spójne wnętrze - łącząc poszczególne pomieszczenia. Nadają się na blaty kuchenne czy łazienkowe, kominki, ale też na parapety, ławy, blaty barku. To wspaniałe rozwiązanie dekoracyjne, choć oczywiście należy pamiętać o regularnej pielęgnacji przy pomocy dedykowanych preparatów.

Granit czy marmur ?
We wnętrzach znaczną popularnością cieszą się gładkie, szlifowane postacie marmuru i granitu. J.P. Pilch posiada szeroki asortyment kolorystyczny każdego z materiałów. Granity - bardziej odporne na uszkodzenia występują w ponad 100 różnych odcieniach i barwach, mają bardziej ziarnistą strukturę. Z tych powodów lepiej sprawdzają się jako blaty kuchenne. Z kolei marmury - także dostępne w całej gamie kolorów są interesującym elementem dekoracyjnym, nadają się m.in. do tworzenia mozaik oraz rzeźb, przeżywających ostatnio swój renesans nie tylko w obiektach noszących znamiona luksusu. Nadają się również do tworzenia posadzek, schodów i ścian kamiennych. Inwestycja w kamienne dekoracje czy elementy wyposażenia to decyzja na lata, jednak aby w pełni się nią cieszyć warto już na etapie projektowania odwiedzić producenta w/w wyrobów, by specjaliści ( nawet w porozumieniu z naszym architektem) pomogli nam wybrać odpowiedni model płyt.

Copyright © 2017 J.P. Pilch | Blog | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: